GENERATOR TESLI - WYJĄTKOWY SPEKTAKL Z MILIONAMI WOLTÓW W TLE 1
Generator Tesli - wyjątkowy spektakl z milionami woltów w tle

Nikola Tesla przez wiele osób uznany jest za jednego z najwybitniejszych wynalazców epoki współczesnej. Niektórzy uważają, że jest największym umysłem w całej historii ludzkości. Jego ponad sto oficjalnie zgłoszonych patentów odnosiło się głównie do zastosowania prądu elektrycznego. Większość jego wynalazków była kamieniami węgielnymi pod współczesne osiągnięcia techniki. Bardzo widowiskowym urządzeniem opracowanym przez Serba z pewnością był generator Tesli, zwany też transformatorem Tesli.

Czym jest generator Tesli?

Generator Tesli jest w zasadzie transformatorem rezonansowym. Wykorzystuje on podstawowe zasady działania każdego znanego współcześnie transformatora.

Jego głównym zadaniem jest podwyższanie i obniżanie napięcia. Dokonuje się tego przez zmianę liczby zwojów w uzwojeniu pierwotnym i uzwojeniu wtórym.

W przypadku generatora Tesli dwa rodzaje uzwojenia pracują na tej samej, wysokiej częstotliwości rezonansowej. W ten sposób powstaje wysokie napięcie elektryczne, które może dochodzić nawet do miliona woltów. Tak tworzy się niezwykle efektowne wyładowania elektryczne.

Jakie jest zastosowanie dla transformatora rezonansowego?

Współcześnie generator Tesli podobnie, jak w latach poprzednich pełni głównie rolę rozrywkową.

Dlaczego?

Głównie ze względu na bardzo widowiskowe pioruny, które możesz obserwować w trakcie pracy urządzenia.

W przeszłości transformator Tesli był wykorzystywany do pokazów, w których prowadzący chwytali pioruny. W momencie złapania takiego wyładowania elektrycznego nie dochodzi do porażenia prądem z powodu właściwości, jakie ma prąd przemienny wprowadzony na wysokie częstotliwości.

Tworzenie muzyki z wykorzystaniem prądu

Muzyka z prądu elektrycznego jest bardzo ciekawym zjawiskiem. Oczywiście mamy na myśli dźwięki tworzone przez generator Tesli.

Okazuje się, że przez dołożenie do całego urządzenia półprzewodników prąd zmienny, zwany przemiennym w cewce, może podlegać modulowaniu. W ten sposób wytwarzane są dźwięki, które połączone ze sobą w odpowiedni sposób tworzą muzykę.

Czy można samodzielnie zbudować generator Tesli?

To pytanie z pewnością może pojawić się w Twojej głowie. Są osoby, które podobnie jak Nikola Tesla chciałby być władcą piorunów. Okazuje się, że jest to możliwe.

W sieci znajdziesz wiele schematów, które pokazują, jak zbudować generator Tesli. Potrzeba do tego oczywiście cewki, tranzystora, wentylatora do chłodzenia, zasilacz impulsowy na przykład z drukarki, kawałek deski i dwie rurki PCV.

To wszystko można ze sobą w dość łatwy sposób połączyć i stworzyć bardzo słabą wersję generatora Tesli. Jest to idealny sprzęt do nauki zjawisk fizycznych oraz do poznawania zasad elektroniki.

Pamiętaj, że zbudowanie takiego urządzenia jest działaniem na własną odpowiedzialność.

Thomas Edison i Nikola Tesla na wojennej ścieżce

Dlaczego w tekście o generatorze Tesli pojawia się inny wynalazca, czyli Thomas Edison? Okazuje się, że Nikola Tesla na pewnym etapie swojej kariery naukowej był pracownikiem Edisona.

Jednak na skutek różnicy zdań ich drogi się rozeszły. Pozostał jednak naukowy spór, który trwał przez lata i dotyczy on pośrednio transformatora rezonansowego.

Głównym punktem zapalnym był prąd stały iprąd zmienny. Thomas Edison uważał, że prąd stały jest bezpieczniejszym i lepszym rozwiązaniem.

Odmiennego zdania był Tesla. Popularna cewka Tesli wykorzystuje w swoim działaniu prąd zmienny. Ta nierówna walka trwała praktycznie do czasów międzywojennych, gdzie ostatecznie urządzenia zasilane prądem zmiennym okazały się lepsze. Dzięki temu między innymi we wszystkich gniazdkach mamy prąd przemienny.

Nicola Tesla miał szeroką wiedzę na temat energii

Największym marzeniem Nikoli Tesli było przesyłanie energii bezprzewodowo na duże odległości oraz możliwość wytwarzania zasilania z każdego miejsca na Ziemi.

W jaki sposób?

Wykorzystując koło zamachowe natury, jak określił to Serb, czyli naturalną energię, którą możemy znaleźć w przyrodzie.

Ten wyjątkowy człowiek, który był wizjonerem wyprzedzającym swoją epokę o dziesiątki, a może nawet setki lat, przyznał, że ludzkość nie jest jeszcze na pewne rzeczy gotowa. Niestety po śmierci naukowca wiele opracowań i patentów zniknęła lub została utajniona, jednak są dostępne pewne skrawki wiedzy, które można wykorzystać.

Płytka według patentu Nikoli Tesli

Jest to opracowane na podstawie patentu serbskiego wynalazcy narzędzie do pracy z czakrami energii. Zadaniem takiej płytki jest podniesienie stanu wibracyjnego energii ciała.

W ten sposób, pozytywne działanie pola elektromagnetycznego człowieka, może wpływać kojąco na ciało i duszę.

Choć są to teorie, które mogą kłócić się z osiągnięciami współczesnej nauki, musisz pamiętać, że wiedza Tesli na temat pewnych zjawisk wykraczała poza ówczesną świadomość naukowców.

Dlatego ich pozytywnego wpływu na organizm nie można jednoznacznie wykluczyć.

Komentarze do wpisu (1)

29 września 2022

Link do produktów z patentem Nikoli Tesli: https://www.odpromienniki.com/pl/c/Produkty-z-patentem-Nikoli-Tesli/21

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl